Můj wellness pobyt v Krkonoších. Vysoké ceny, ale skvělý zážitek

Když jsem si vybíral, kam si přes zimu pojedu odpočinout, rozhodování mi trvalo opravdu dlouho.

Lyžování moc neholduji, i přesto jsem si chtěl užít horského vzduchu a zimní atmosféry. V úvahu tedy připadaly jen wellness pobyty. Po dlouhé úvaze jsem konečně zvedl kotvy a vyrazil do Krkonoš.

Luxus na první pohled
Horské městečko Pec pod Šnežkou lemované lesy mě přivítalo studeným vzduchem a krásným výhledem. Zaujaly mě architektonicky krásně zpracované budovy, mezi nimiž vyčnívala zejména jedna z nich – Aparthotel Svatý Vavřinec. Ten se v následujících dnech stal mým novým domovem.

Aparthotel Svatý Vavřinec v Peci pod Sněžkou

Víkendový wellness pobyt jsem začal na recepci

Následovalo ubytování na pokoji a přesun do přízemí, kde se tradičně odehrává ta největší zábava. Přízemí je vybaveno restaurací s příjemnou obsluhou a kvalitními pokrmy. Poblíž je také vinárna, odkud si můžete na pokoj odnést lahodný nápoj ke zpříjemnění večera. Mnohem zajímavější byl ale pobyt ve zdejším wellness centru.

Příjemné wellness aktivity v Aparthotelu Svatý Vavřinec

Veřejné wellness sice na první pohled nepůsobí monstrózním dojmem, i takto malý prostor však má co nabídnout. A to i zájemcům o SPA pobyty. Hlavní dominantou je vířivka zářící pestrou paletou barev. Uvnitř se nachází i finská sauna s venkovní ochlazovací sprchou. Této dvojici jsem věnoval nejvíce času, ale neodolal jsem a vyzkoušel i další aktivity.

Finská sauna s venkovním bazénem

Zaujal mě zejména Kneipův chodník, vůči němuž jsem byl zpočátku skeptický. Jelikož mám v zimních měsících problémy s prokrvováním dolních končetin, musel jsem jej i přes mou nedůvěru vyzkoušet. Přešlapování z teplé vody do studené a naopak není příliš zábavné, každopádně účinky této procedury jsem pocítil velice rychle.

Skvělý víkend v Aparthotelu Svatý Vavřinec

Čistý horský vzduch a příjemná atmosféra hotelu ve mě zanechala skvělý dojem. Víkend jsem si opravdu užil. A to i přesto, že jsem tady utratil doslova balík. Ale není se čemu divit. Sezóna byla v plném proudu, ceny si tedy zvýšily podniky v celém okolí.

Pokud si tedy chcete užít wellness a spa pobyt v Peci pod Sněžkou, doporučuji návštěvu zejména v letních nebo jarních měsících, kdy není Pec pod Sněžkou pod takovým náporem turistů a ceny ubytování a služeb jsou mnohdy příznivější.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *